تبلیغات
بچه های کوچک دست های بزرگ - رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان
آپلود عکس

رده بندی کامل فوتبال جهان 2017 (رنکینگ فیفا)

جدیدترین رده بندی فوتبال جهان, رده بندی تیم های ملی جهان, برترین تیم های جهان, بهترین تیم های دنیا, برترین تیم های دنیا, جدیدترین رنکینگ فیفا 2017

رده بندی کامل فوتبال جهان (رنکینگ فیفا)

خرداد 96

با توجه به نتایج کسب شده در دیدارهای دوستانه و مقدماتی جام جهانی در قاره های مختلف تا به امروز تیم ملی فوتبال ایران این امکان را خواهد داشت تا رده ۲۱ تا ۲۴ جهان نیز صعود کند.
 تیم ملی فوتبال ایران موفق خرداد موفقی را پشت سر گذاشت و علاوه بر شکست ازبکستان و صعود مقتدرانه به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در دیداری تدارکاتی نیز از سد تیم پرقدرت مونته‌نگرو گذشت.
این دو پیروزی برای تیم ملی فوتبال ایران اهمیت بسزایی داشت و این مهم اینکه تیم ملی به واسطه آن در رنکینگ بعدی فیفا می‌توانست صعودی تاریخی و بی‌نظیر را محقق کند و حتی تا جمع ۲۵ تیم برتر جهان برسد.
تیم ملی طی همه این سالها با معجزه کی‌روش تا رتبه ۲۷ جهان هم رسید تا به این ترتیب در پاییز سال ۹۵ به بهترین رتبه جهانی خود در رنکینگ فیفا برسد.
این در حالی است تیم ملی فوتبال ایران به واسطه کسب این دو پیروزی در رنکینگ بعدی که ششم جولای و بعد از مسابقات جام کنفدراسیون ها اعلام می‌شود، ۸۹۵ امتیازی شده و با توجه به نتایج کسب شده در دیدارهای دوستانه و مقدماتی جام جهانی در قاره های مختلف تا به امروز این امکان را خواهد داشت تا رده ۲۱ تا ۲۴ جهان نیز صعود کند.
نکته قابل توجه اینکه با توجه به امتیازات فعلی کشورها، تیم ملی ایران با ۸۹۵ امتیاز در رده بیست و یکم قرار می‌گیرد و در صورتی که نتایج لازم رقم بخورد، هیچ بعید نیست که کشورمان در رنکینگ بعدی نیز تا همین رده تاریخی صعود کند.
به گزارش فارس، اساس سیدبندی رقابت های جام جهانی روسیه تا قبل از قرعه‌کشی این رقابت‌ها، آخرین رنکینگ فیفا قبل از قرعه کشی محسوب می‌شود.
بر همین اساس مراسم قرعه‌کشی رقابت های جام جهانی 2018 در تاریخ اول دسامبر 2017 (10 آذر 96) در کاخ کرملین برگزار خواهد شد و رنکینگ نوامبر فیفا در سیدبندی جام جهانی تاثیر مستقیمی خواهد داشت.
در همین راستا در صورتی که تیم ملی فوتبال ایران بتواند به روند صعودی خود در رنکینگ فیفا ادامه داده و یا حتی روند فعلی از ماه بعد را نیز حفظ کند به طور قطع برای اولین بار در تاریخ جام های جهانی در سید ۳ قرار گرفته و آنگاه می‌توان امیدوار بود در صورت قرعه ای مناسب و حضور در یک گروه مطلوب حتی به صعود از مرحله گروهی نیز خوشبین بود.

آپدیت فروردین 96

تازه ترین رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان دربازه زمانی 9 مارس تا 6 آوریل امروز (پنجشنبه) از سوی سایت فیفا اعلام شد که بر این اساس تیم ملی فوتبال کشورمان با کسب 820 امتیاز  و با 5 پله صعود نسبت به ماه قبل در رتبه بیست و هشتم جهان قرار گرفت و طبق معمول چند ماه اخیر همچنان تیم نخست قاره آسیا باقی ماند.
تیم ملی ایران موفق شد در دو دیدار اخیرش در مقدماتی جام جهانی با نتایج مشابه 1-0، قطر و چین را شکست بدهد و همین امر به صعود این تیم به رتبه 28 فیفا منجر شد.
این در حالی است که تیم ملی برزیل با دو پیروزی درخشان 4-1 و 3-0 مقابل اروگوئه و پاراگوئه، بعد از 7 سال، بار دیگر به صدر رده بندی فیفا باز گشت.
شاگردان تیته  جای آرژانتین را در صدر  گرفتند و آلبی سلسته که یک سال بود این جایگاه را در اختیار داشت، با شکست 2-0 مقابل بولیوی، به رتبه دوم سقوط کرد.
 در این رده بندی ، تیم های برزیل با 1661 آرژانتین با  1603و آلمان ( بدون تغییر نسبت به رده بندی ماه فوریه) با 1464 امتیاز در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.
شیلی، کلمبیا، فرانسه، بلژیک، پرتغال، سوئیس و اسپانیا، دیگر تیم هایی هستند که رتبه های چهارم تا دهم رده بندی فیفا را در اختیار دارند.
تیم ملی هلند در ادامه سقوطش در جدول رده بندی فیفا، با 11 پله سقوط، در رتبه سی و دوم جای گرفت که پایین ترین رتبه این تیم در رنکینگ فیفا است. پیش از این، بدترین رتبه این تیم در رنکینگ، بیست و ششم بود.
در آسیا‌، همانند ماه مارس پس از ایران کره جنوبی با 700امتیاز در رده دوم (43 جهان) قرار دارد و ژاپن با 685  امتیاز در جای سوم(44 جهان) و استرالیا نیز با 661 امتیاز در رتبه چهارم (50 جهان) ایستاده اند .عربستان هم با 646 امتیاز پنجم(52 جهان) است.

رده‌‌بندی 10 تیم برتر جهان در رنکینگ فیفا به شرح زیر است:

1- برزیل 1661 امتیاز (یک پله صعود)
2- آرژانتین  1644 امتیاز (یک پله سقوط)
3- آلمان 1464 امتیاز (بدون تغییر)
4- شیلی 1403 امتیاز (بدون تغییر)
5- کلمبیا 1348 امتیاز (دو پله صعود)
6- فرانسه 1294 امتیاز (بدون تغییر)
7- بلژیک 1281 امتیاز (دو پله سقوط)
8- پرتغال 1259 امتیاز (بدون تغییر)
9- سوئیس 1212 امتیاز (دو پله صعود)
10- اسپانیا 1204 امتیاز (بدون تغییر)

رده‌بندی پنج تیم ملی فوتبال برتر قاره آسیا:

1- ایران 820 امتیاز، پنج پله صعود، بیست‌وهشتم جهان
2- کره جنوبی 700 امتیاز، سه پله سقوط، چهل‌وسوم جهان
3- ژاپن 685 امتیاز، هفت پله صعود، چهل‌وچهارم جهان
4- استرالیا 661 امتیاز، پنج پله صعود، پنجاهم جهان
5- عربستان سعودی 646 امتیاز، پنج پله صعود، پنجاه‌ودوم جهان

آپدیت بهمن 95 (سال 2017)

سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، امروز پنجشنبه 9 فوریه 2017 (21 بهمن) تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی جهان را اعلام کرد. در رده‌بندی جدید که بر اساس عملکرد تیم‌ها در بازه زمانی 12 ژانویه تا 9 فوریه 2017 (23 دی تا 21 بهمن) صورت گرفته، آرژانتین با 1635 امتیاز صدرنشینی خود را حفظ کرده و تیم‌های برزیل و آلمان هم به‌ترتیب با 1529 و 1433 امتیاز همچنان در مکان‌های دوم و سوم هستند.

تیم ملی فوتبال ایران هم که در آخرین رده‌بندی فیفا در مکان بیست‌ونهم جهان و جایگاه اول آسیا بود، در این رده‌بندی با 798 امتیاز و با سه پله سقوط در رده سی‌ودوم جهان قرار گرفت، اما همچنان برترین تیم آسیایی این رنکینگ است.

رده‌بندی 10 تیم برتر جهان در ماه فوریه 2017 به شرح زیر است:

1- آرژانتین 1635 امتیاز (بدون تغییر)

2- برزیل 1529 امتیاز (بدون تغییر)

3- آلمان 1433 امتیاز (بدون تغییر)

4- شیلی 1386 امتیاز (بدون تغییر)

5- بلژیک 1371 امتیاز (بدون تغییر)

6- فرانسه 1313 امتیاز (یک پله صعود)

7- کلمبیا 1304 امتیاز (یک پله سقوط)

8- پرتغال 1240 امتیاز (بدون تغییر)

9- اروگوئه 1195 امتیاز (بدون تغییر)

10- اسپانیا 1168 امتیاز (بدون تغییر)

رده‌بندی پنج تیم برتر آسیا نیز به ترتیب زیر است:

1- ایران 798 امتیاز – رده سی‌ودوم جهان (سه پله سقوط)

2- کره‌جنوبی 691 امتیاز – رده سی‌ونهم جهان (دو پله سقوط)

3- ژاپن 629 امتیاز – رده پنجاه‌ودوم جهان (شش پله سقوط)

4- استرالیا 621 امتیاز – رده پنجاه‌و‌چهارم جهان (10 پله سقوط)

5- عربستان 613 امتیاز – رده پنجاه‌و‌ششم جهان (8 پله سقوط)


آپدیت دی 95 (سال 2017)

تیم های برتر رنکینگ ماه اول سال 2017 میلادی به این شرح اعلام شد که آرژانتین همچنان به یکه تازی اش در فوتبال دنیا ادامه داده است.

1- آرژانتین 1634 امتیاز
2- برزیل 1544  امتیاز
3- آلمان 1433 امتیاز
4- شیلی 1404 امتیاز
5- بلژیک 1368 امتیاز
6- کلمبیا 1345 امتیاز
7- فرانسه 1305 امتیاز
8- پرتغال 1229 امتیاز
9- اروگوئه 1187 امتیاز
10- اسپانیا 1166 امتیاز

در جدیدترین رنکینگ اعلام شده از سوی فیفا تیم ملی ایران با 816 امتیاز و ایستادن در جایگاه 29 دنیا بدون تغییر نسبت به آخرین ماه میلادی سال 2016 موفق شد سال جدید میلادی را نیز با آقایی در قاره آسیا آغاز کند.

بعد از تیم ملی ایران کره جنوبی قرار دارد که مثل رقیب سنتی اش در قاره کهن بدون تغییر و با 699 امتیاز در رده سی و هفتم جهان ایستاده و دوم آسیا نام گرفته است. بعد از این تیم استرالیا با 649 امتیاز در رده 44 دنیا، ژاپن با 644 امتیاز در رده 46 دنیا و عربستان با 641 امتیاز در رده 48 دنیا پنج تیم برتر قاره آسیا در این رنکینگ محسوب می شوند که استرالیا با سه پله صعود و عربستان با شش پله صعود مواجه شده و ژاپن با یک پله سقوط روبه رو شد.

آپدیت آذر 95

برتری 8-1 برابر پاپوآگینه نو و سپس توقف بدون گل برابر سوریه در باتلاق سرمبان باعث شد تا تیم ملی نه تنها در رنکینگ ماه جدید فیفا فرصتی برای صعود نداشته باشد بلکه با سه پله سقوط نیز مواجه شود تا در جایگاه سی ام دنیا قرار بگیرد.

جدیدترین رنکینگ تیم های ملی جهان در حالی از سوی فیفا منتشرشد که بر این اساس تیم ملی کشورمان با ۷۹۷ امتیاز همچنان در صدر رنکینگ قاره آسیا باقی ماند تا آقایی فوتبال ایران در آسیا با هدایت کارلوس کی روش دو ساله شود. آخرین بار در نوامبر سال ۲۰۱۴ ژاپنی‌ها در صدر رنکینگ آسیا جای داشتند اما از آن پس تاکنون صدر رنکینگ قاره به طور ممتد در اختیار شاگردان کی روش قرار دارد.

در رنکینگ جدید ایران با سه پله سقوط روبرو شد که این اتفاق بر اساس شیوه امتیازدهی و محاسبات فیفا رخ داد تا سه تیم ایرلند، اوکراین و بوسنی، تیم ملی ایران را پشت سر بگذارند چون در این یک ماه نتایج و امتیازات بهتر و بیشتری به حساب خود واریز کرده بودند آن هم به خاطر حریفان بهتری که در این یک ماه از پیش رو برداشتند. صدر رنکینگ جهانی هم در اختیار آرژانتین، برزیل و آلمان است. اما در بین تیم های آسیایی کره جنوبی بار دیگر خود را به رده دوم قاره رساند و ژاپن با صعودی دو پله‌ای در رده سوم قرار گرفت. استرالیا نیز با سقوطی دو پله‌ای به رده چهارم آسیا نزول کرد.

۱۰ تیم برتر آسیا در رنکینگ جدید فیفا بر اساس نتایج و امتیازاتی که در ماه گذشته به دست آورده اند به این شرح  است.

۱-ایران ………………………………………………. ۷۹۷ امتیاز
۲-کره جنوبی …………………………………………. ۷۰۰ امتیاز
۳-ژاپن ………………………………………………. ۶۴۴ امتیاز
۴-استرالیا ……………………………………………. ۶۳۶ امتیاز
۵-عربستان …………………………………………… ۵۸۹ امتیاز
۶-ازبکستان ………………………………………….. ۵۵۸ امتیاز
۷-امارات ……………………………………………. ۵۳۷ امتیاز
۸-چین ………………………………………………. ۴۲۳ امتیاز
۹-قطر ………………………………………………. ۴۰۹ امتیاز
۱۰-سوریه ……………………………………………. ۳۶۳ امتیاز

آپدیت 27 آبان 95

رده بندی تیم های ملی فوتبال جهان در نوامبر ۲۰۱۶ که آخرین رده بندی تیم های ملی در این سال است، هفته آینده از سوی سایت فیفا منتشر خواهد شد. با این حال همچون گذشته، مرکز آماری فیفا، رده‌بندی تیم های ملی را بعد از دیدارهای ملی معرفی کرد که تیم ملی ایران با ۳ پله سقوط در رده سی‌ام جهان قرار گرفت.

به این ترتیب همچون سال گذشته، در این سال نیز تیم ملی ایران به سلطه خود در آسیا ادامه داد و به عنوان برترین تیم آسیایی در رده بندی فیفا انتخاب شد.

رده بندی ۱۰ کشور برتر رده بندی فیفا در سال ۲۰۱۶

۱- آرژانتین

۲- برزیل

۳- آلمان

۴- شیلی

۵- بلژیک

۶- کلمبیا

۷- فرانسه

۸- پرتغال

۹- اروگوئه

۱۰-  اسپانیا

رده بندی کامل فوتبال جهان 2016 (رنکینگ فیفا)
آخرین رده بندی تیم های ملی در سال ۲۰۱۶

** رده بندی در بین تیم های آسیایی

۳۰- ایران

۳۷- کره جنوبی

۴۵- ژاپن

۴۸- استرالیا

۵۶- عربستان

آپدیت مهر ماه 95 – 13 اکتبر 2016

در جدیدترین رده بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان که از سوی مرکز آمار همکاری‌های فیفا اعلام شده تیم ملی فوتبال ایران با 10 پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت.

به‌ گزارش ‌ایسنا، رده بندی ماه اکتبر تیم‌های ملی فوتبال جهان قرار است پنجشنبه هفته‌ آینده انجام شود. در آستانه انتشار رده بندی فیفا که از سوی سایت این نهاد منتشر خواهد شد، مرکز آمار همکاری‌های فیفا که همیشه زودتر از سایت فیفا رده بندی تیم‌های ملی فوتبال را اعلام می‌کند، این بار نیز رده بندی ماه اکتبر تیم‌های ملی جهان را اعلام کرد که در آن تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به سبب دو برد ارزشمند برابر ازبکستان و کره جنوبی ضمن حفظ رده نخست در بین تیم‌های آسیایی صعود چشمگیری در رده بندی فیفا داشت و با 10 پله صعود در رده بیست و هفتم جهان قرار گرفت تا فوتبال ایران بعد از سال‌ها جایی در بین 30 کشور نخست فوتبال جهان داشته باشد.

در این رده بندی آرژانتین، همچنان تیم نخست فیفا است. آن هم با توجه به این موضوع که آلبی سلسته این هفته‌ در انتخابی جام جهانی  به پاراگوئه در خانه باخت و قبل از آن نیز با پرو به تساوی دو بر دو رسید.

‌تیم‌ ‌ملی آلمان قهرمان جام جهانی 2014 با دو برد برابر جمهوری چک و ایرلند شمالی جای بلژیک را در رده دوم گرفت و برزیل نیز بعد از دو برد ارزشمند در انتخابی جام جهانی بار دیگر به جمع سه کشور نخست رده بندی فیفا اضافه شد.

رده بندی 20 کشور برتر فیفا در ماه اکتبر:

1. آرژانتین

2.  آلمان

3. برزیل

4. بلژیک

5. کلمبیا

6. شیلی

7. فرانسه

8. پرتغال

9. اروگوئه

10. اسپانیا

11. ولز

12. انگلیس

13. ایتالیا

14. سوئیس

15. لهستان

16. کرواسی

17. مکزیک

18. کاستاریکا

19 . اکوادور

20. هلند

21. ایسلند

22. مجارستان

23. پرو

24. آمریکا

25. ترکیه

26. اسلوونی

27. ایران

28. بوسنی و هرزگوین

29. اوکراین

30 . ساحل عاج

آپدیت شهریور 95 – سپتامبر 2016

رده بندی ماه سپتامبر تیم‌های ملی فوتبال جهان قرار است پنج‌شنبه (فردا) از سوی سایت فیفا منتشر شود. در آستانه انتشار رده بندی فیفا، مرکز آمار همکاری‌های فیفا که همیشه زودتر از فیفا رده بندی‌ها را اعلام می‌کند، این بار نیز رده بندی ماه سپتامبر تیم‌های ملی جهان را اعلام کرده که در آن آرژانتین هم‌چنان تیم نخست جهان است و بلژیک و آلمان نیز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز که از دو دیدار اول خود چهار امتیاز  کسب کرد، این بار با 2 پله صعود نسبت به ماه قبل به رده سی و هفتم جهان رسیده است و همچنان تیم اول آسیا باقی ماند.

تیم دوم آسیا ژاپن است و تیم ملی کره نیز نسبت به ماه قبل در رده‌بندی آسیا سقوط کرده است.

برزیل نیز بعد از نتایج خوبی که در انتخابی جام جهانی کسب کرد، با 5 پله صعود به همراه کلمبیا در رده چهارم مشترک قرار خواهد گرفت. شاگردان تیته هر دو دیدار خودشان (اکوادور و کلمبیا) در انتخابی جام جهانی را با برد به پایان رساندند.

همچنین ولز نیز بار دیگر به جمع 10 کشور نخست رده بندی فیفا باز گشت و این به قیمت سقوط دو پله‌ای اسپانیا انجامید که باعث شد ماتادورها در رده یازدهم جدول رده‌بندی فیفا قرار بگیرند و همچنین ایتالیا نیز با دو پله سقوط در جایگاه سیزدهم جای خواهد گرفت.

از نکات جالب همچنان بالا بودن جایگاه ولز نسبت به انگلیس است. جایی که شاگردان الردایس بعد از برد برابر اسلواکی به رده دوازدهم جهان صعود کردند.

رده بندی 20 کشور نخست فوتبال:

1. آرژانتین

2. بلژیک

3. آلمان

4. برزیل

4. کلمبیا

6. شیلی

7. پرتغال

8. فرانسه

9. اروگوئه

10. ولز

11. اسپانیا

12. انگلیس

13. ایتالیا

14. کرواسی

15. مکزیکو

16. سوئیس

17. لهستان

18. کاستاریکا

19. اکوادور

20. مجارستان

بهترین تیم قاره آفریقا در رده بندی فیفا الجزایر است که با وجود 2 پله سقوط در رده سی و چهار قرار گرفته است و بهترین تیم قاره آسیا نیز همچنان ایران است که در رده سی و هفتم قرار دارد.

غیبت هلند در بین بیست کشور نخست همچنان یکی از نکات جالب دیگر رده بندی فیفا است. هلندی‌ها در این ماه به یونان باختند و با سوئد به تساوی رضایت دادند. با این وجود دو پله صعود کردند و در رده بیست و چهارم جهان جای دارند.


آپدیت مرداد 95

تیم آژانتین هم در صدر جدول بهترین تیم‌های جهان با کسب 1585 امتیاز قرار گرفت. تیم‌های بلژیک و کلمبیا هم در رده‌های دوم و سوم جای گرفتند.

برترین تیم های دنیا در سال 2016

۱ – آرژانتین، ۱۵۸۵ امتیاز
۲ – بلژیک، ۱۴۰۱ امتیاز
۳ – کلمبیا، ۱۳۳۱ امتیاز
۴ – آلمان، ۱۳۱۹ امتیاز
۵ – شیلی، ۱۳۱۶ امتیاز
۶ – پرتغال، ۱۲۶۶ امتیاز
۷ – فرانسه، ۱۱۸۹ امتیاز
۸ – اسپانیا، ۱۱۶۵ امتیاز
۹ – برزیل، ۱۱۵۶ امتیاز
۱۰ – ایتالیا،  ۱۱۵۵ امتیاز

رده بندی کامل فوتبال جهان 2016 فیفا

برترین تیم های آسیا 2016

۱ – ایران، ۶۷۴ امتیاز (۳۹ جهان)
۲ – کره جنوبی، ۶۰۹ امتیاز (۴۸ جهان)
۳ – ژاپن، ۵۹۵ امتیاز (۴۹ جهان)
۴ – ازبکستان، ۵۶۰ امتیاز (۵۵ جهان)
۵ – استرالیا، ۵۴۹ امتیاز (۵۷ جهان)
۶ – عربستان، ۵۴۰ امتیاز (۶۱ جهان)
۷ – امارات، ۴۸۴ امتیاز (۷۴ جهان)
۸ – چین، ۴۴۵ امتیاز (۷۸ جهان)
۹ – اردن، ۴۳۷ امتیاز (۷۹ جهان)
۱۰ – قطر، ۴۲۵ امتیاز (۸۰ جهان)

برترین تیم های آسیا 2016

رده بندی کامل فوتبال جهان 2016 (رنکینگ فیفا)


Ali_salari32@ Image result for ‫تلگرام‬‎  تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392 | 02:48 ب.ظ | نویسنده : | نظرات